Pytania – FAQ

  1. Jak mogę podpisać dokumenty przed wyjazdem? Czy muszę przyjechać do biura firmy?
    Do biura GPJC zgłaszają się kandydaci z całej Polski oraz z zagranicy. Podpisujemy dokumenty dotyczące zatrudnienia drogą mailową oraz pocztową.
  2. Czy w Niemczech będę mieć zapewnioną kwaterę?
    Kandydaci wyjeżdżający przez nasze biuro mają zorganizowane zakwaterowanie na miejscu. W zależności od rodzaju projektu są to pokoje w pensjonacie, u prywatnych właścicieli lub mieszkania spółdzielcze. Pokoje są z reguły 2 osobowe.
    Wszystkie kwatery mają zapewnione co najmniej podstawowe warunki sanitarne oraz swobodny dostęp do łazienki i kuchni.
    Pracodawca opłaca część kosztów zakwaterowania.
  3. Czy zapewniają Państwo transport do pracy?
    Większość projektów wymaga, aby pracownicy byli mobilni. Zakłady znajdują się z reguły w mniejszych miejscowościach, które nie zawsze są dobrze skomunikowane, z tego względu zalecamy, aby na miejscu do dyspozycji był przynajmniej jeden samochód na dwóch pracowników.
    Pracownicy mieszkający w tych samych kwaterach bądź w sąsiedztwie łączą się często w niewielkie, np. dwuosobowe grupy w celu wspólnego dojazdu do pracy.
  4. W jakich regionach oferują Państwo pracę?
    Oferty pracy ulegają zmianie, w zależności od zapotrzebowania naszych klientów.
  5. Na jakich warunkach zatrudniają Państwo polskich pracowników?
    Pracownicy, w ramach umowy o pracę, zostają bezpośrednio zatrudnieni przez firmę GPJC. Firma użycza pracownika na określony czas firmie, w której będzie pracował. Pracodawcą jest i pozostaje agencja pracy tymczasowej, a nie firma w której pracuje dana osoba. Od zakładu na terenie Niemiec (pracodawca – użytkownik), pracownik otrzymuje polecenia związane z pracą. Natomiast z pracodawcą (agencją pracy tymczasowej) ustala swoje warunki płacy i pracy (jak np. czas pracy i urlop).
  6. Czy mogę podjąć pracy nie mając doświadczenia?
    Jest taka możliwość – wszystko zależy od rodzaju projektu. Posiadamy oferty, gdzie wymagane jest doświadczenie w określonych pracach (np. na produkcji), ale zdarzają się również projekty, na które rekrutujemy młodszych kandydatów, dopiero co wkraczających na rynek pracy (gł. prace sezonowe lub lżejsze prace magazynowe).
  7. Jakie dokumenty należy dostarczyć, żeby być branym pod uwagę w procesie rekrutacji
    W pierwszej kolejności prosimy naszych kandydatów o przysłanie życiorysu (CV), aby móc zapoznać się z ich dotychczasowym doświadczeniem i w ten sposób zaproponować określoną ofertę pracy:
    Po wstępnej rozmowie telefonicznej i przedstawieniu określonego projektu na terenie Niemiec wysyłamy kandydatowi mailem kwestionariusz osobowy (podstawowe dane). Uzupełnienie i odesłanie mailem kwestionariusza na nasz adres mailowy pozwala przejść nam do przygotowania dokumentów związanych bezpośrednio z zatrudnieniem.

    Na ostatnim etapie wysyłamy najważniejsze dokumenty, m.in. umowę o pracę oraz informację o warunkach zatrudnienia.
Share